ФК Борец од Велес потврди, Јане Николовски е замената за Борче Христов на тренерската позиција на првиот тим.

Николовски последно беше тренер во Слога Виница, а инаку беше на чело и на Победа и  Хоризонт Турново, сега ќе треба да го извлече од кризата тимот од Велес.

„Му благодариме на Борче Христов за предходниот ангажман во ФК Борец 1919, Јане Николовски е нов тренер на екипата“  – обајви ФК Борец.