Голманот на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски жестоко реагираше на изјавата на првиот човек на Град Скопје, Петре Шилегов, кој во емисија на ТВ 21 рече дека  во моментов нема 2 милиони евра да се затвори долгот на ФК Вардар.

Ристовски на Инстаграм постираше фото со кратка и жестока реакција:

„БРУКА“