Миралем Пјаниќ ова лето од Јувентус се пресели во Барселона, тоа е нов предизвик за него во кариерата, изјави дека е воодушевен дека ќе игра со Меси.

Барселона сега е во преговори со Рома, сака да донесе уште еден играч од БиХ во своите редови, станува збор за искуниот Един Џеко.

Наводно, Каталонците репговараат со Рома која не успеа да се догвори со Јувентус, сега Барселона сака да ги обедини Пјаниќ и Џеко во составот.