Браќата Еден и Торган Азар се најскапите на светот во моментов, како што стојат работите, така ќе остане уште многу долго. Еден и Торган летово ги сменија клупските средини за вкупна сума од 125,5 милиони евра.

Белгиските репрезентативци го одбележија летниот преоден рок, Еден Азар од  Челзи прејде во Реал за 100 милиони, Торган од Менхенгладбах се пресели во Диртмунд за сума од 25,5 милиони евра.

Според „Трансфермаркт“ браќата Азар се најскапите во светот во моментов, имаат уште двајца помлади браќа кои исто така играат фудбал, се чини дека тешко некој ќе ги надмине на оваа листа во блиска иднина.