Македонија Ѓорче Петров  го официјализира младиот бразилски напаѓач Андерсон Барбоса, има 21 година.

Бразилецот Андерсон  доаѓа од  бугарски Ботев Пловдив, каде играше од почетокот на оваа година.

Македонија ЃП сега има сериозно засилување во нападот пред  градско дерби со Работнички викендов во првото коло на ПМФЛ.