Фудбалерот на Спортинг Лисабон и португалски репрезентативец, Бруно Фернандеш ќе биде новото засилување на Манчестер Јунајтед, откако двата клуба постигнаа комплетен договор.

Двата клуба долго време беа во преговори се договорија за трансфер вреден 62 милиони фунти.

Фернандеш минатата година одигра прекрасна сезона со 32 постигнати голови и 18 асистенции, така што не е ни чудо што офанзивецот на Спортинг беше една од трите желби на тренерот Оле Гунар Солскјер.

Следните денови Манчестер Јунајтед треба да ја официјалиѕира соработката со одбранбениот фудбалер на Лестер Хари Мегваер,