Македонскиот фудбалски прволигаш Ренова доби нов тренер и наследник на местото на Никола Илиевски – Џиџи.

Станува збор за долгогодишниот асистент на тимот од Џепчиште, Бујар Ислами кој со Ренова потпиша едногодишен договор.

Во следните неколку денови се очекува во клубот да пристгинат и првите засилувања по што оваа екипа ќе се комплетира полека пред стартот на новата сезона