Легендата на шпанскиот фудбал, Чави Ернандес нема да го наследи Роналд Куман на клупата на Барселона за новата сезона.

Ова е потврдено откако легендарниот Чави ја прифати понудата од Ал Сад за нов двегодишен договор.

„Заедно постигнавме многу, победуваме и даваме голови, Оваа поддршка е најдоброто што еден тренер може да посака. Не постои клаузула да за предвремен раскин на договорот на сметка на Барселона. Имам двегодишен договор и го почитувам.“ – вели Чави.