Шпанскиот фудбалски клуб Валенсија одлучи од Виљареал да го откупи договорот на Денис Чершиев.

Рускиот репрезентативец минатата сезона ја помина на позајмица во Валенсија, каде одигра 40 натпревари и постигна четири погодоци а имаше и 6 асистенции.

Сите преостанати информации околу трансферот ќе бидат обелоденети во текот на наредната недела кога и самиот фудбалер ќе биде промовиран во новиот клуб.