Навивачката група „Чкембари“  со пиротехничко шоу го прослави 35. роденден, Битола едноставно „гореше“.

Пред 35 години на денешен ден „Чкембари“ со 21 автобус отпатува за Србија, навиваа на натпревар на ракометниот клуб Пелистер во борбата за опстанок во тогашната  југословенска лига против Партизан Бјеловар.

Чкембари со големо пиротехничко шоу славеа вечерва на Тумбе Кафе:

 

35 ГОДИНИ НЕПОКОР ! 👊35 БРОЈ 1 НАВИВАЧКА ГРУПА ! ☝️35 ГОДИНИ ЧКЕМБАРИ БИТОЛА !👊🍀

Gepostet von И моето дете ќе навива за Пелистер am Freitag, 25. September 2020