Дарко Чурлинов  е прекомандуван во селекцијата до 21 година кај Благоја Милевски која ја очекува квалификациски меч со Фарски Острови на почетокот од септември.

Чурлинов, беше дел од сениорската репрезентација на последните два меча во квалификациите за ЕП 2020 година, во договор меѓу двајцата селектори, Ангеловски од А селекцијата и Милевски од У21, напаѓачот на Келн ќе игра за младинците.

Македонија на 10. септември го пречекува составот на Фарски Острови.