Шпанскиот репрезентативен голман со Манчестер јунајтед веќе се договорил за продолжување на соработката и потпис на нов договор.

Според информациите кои ги објави англискиот „Телеграф“, новиот договор на Де Хеа ќе го обврзе Шпанецот на верност со тимот од „Олд Трафорд“ до 2025. година, а со истиот ќе има неделна плата од околу 375,000 фунти.

Доколку се остварат најавите на Островот, 28 – годишниот Де Хеа ќе стане најскапо платениот голман во светот на фудбалот.