Манчестер Сити со пресврт го победи ПСЖ 2-1 на „Паркот на Принцовите“, го отвори патот кон финалето но Кевин Де Брујне кој реализираше еден гол смета дека ништо не е готово.

„На полувремето се договоривме да играме повеќе со топката, побрзо да стигнеме до зоната од каде можеме да бидеме опасни, морам да кажам, ова е само половна пат до финалето, не очекува реванш, ништо не е готово“ – изјави Де Брујне.