Илија Несторовски започна од првата минута за Удинезе дуелот со нисколигашот Кјарлинс. Македонскиот репрезентативец го постигна првиот гол во дресот на црно-белите по само 15 минути а на полувреме Удинезе води со 2:0.

Силното темпо пред почетокот на новата сезона секако ќе има влијание по формата на дел од играчите од Удине кои вчера загубија од Бешикташ со 2:0

За исходот од дуелот на Удинезе и Кјарлинс во продолжение на Дриблинг.мк