Деклан Рајс нема уште долго да биде дел од тимот на Вест Хем. Ова го потврди предводникот на „Чеканите“, Дејвид Мојс.

„Се обидување да градите тим околу најдобрите, Деклан е еден од таквите играчи во нашиот клуб, но сите се сеќаваме на тоа што се случи со Руни и Лескот во Евертон. Нема да се изненадам ако се случи да останеме без можеби најдобриот последен играч за врска во лигата. “ – вели Мојс.

За репрезентативецот на Англија, интерес постои од скоро сите тимови во Премиер лигата а во игра се споменува и Борусија Дортмунд која се води по примерот со ангажманот на Санчо.