Поранешниот репрезентативец на Италија и клупска легенда на Јувентус, Алесандро Дел Пјеро објави фотографија на Инстаграм и објасни како се чувствува откако беше хоспитализиран поради „камен“ во бубрег.

„Не можам да верувам дека нешто што е мало 3 милиметри може да предизвика такви страшни болки .“ – вели Дел Пјеро.

 

View this post on Instagram

 

Ancora non ci credo come una cosa piccola solo 3mm possa fare così male 🤕 #colicarenale #calcolorenale #adp10

A post shared by Alessandro Del Piero (@alessandrodelpiero) on