Најавената сензационална трапма меѓу Јувентус и Барселона според која Пјаниќ и Де Шиљо ќе заминат на „Камп Ноу“ а Семедо ќе пристине во Торино (Старата Дама ќе плати 22 милион евра) сеуште не е финиширана.

Откако каталонски „Спорт“ објави дека се е договорено, новинарот Ромеро Агрести дематира.

„Нема потврда дека е постигнат договор меѓу Јувентус и Барселона во последните некололку часа. Клубовите  се во контакт и разгледуваат неколку опции (операции), но сеуште нема конкретен договор.“ – напиша Агрести.