Крилниот напаѓач, Мемфис Депај со нетпрение ја очекува новата сезона во која ќе има шанса да се докаже во очите на навивачите на Барселона.

„Чест ми е да бидам тука, во овој клуб,. Ова е остварување на мојот сон. Но нетрпение очекувам да заиграм со Меси. Се надевам дека тоа ќе ми се оствари. Јас сум негов голем фан. Куман очекува да играм во нападот и се надевам дека ќе успеам да помогнам во остварување на амбициите на клубот.“ – изјави Депај.

Репрезентативецот на Холандија со Барселона потпиша до јуни 2023 година.