Натпреварот кој привелкува најголемо внимание од 13 коло во ПМФЛ меѓу Академија Пандев и Работнички ќе го суди Јосип Бартон од Скопје.

Овој натпревар во Струмица се игра в сабота и е прв од 13. коло, останатите се играат в недела и сите започнуваат од 13-30 часот.

Сабота:

Академија Пандев – Работнички (Јосип Бартон)

Недела:

Македонија Ѓ.П.- Силекс (Јован Качески)

Шкупи – Струга ТЛ ( Димитар Мечкароски)

Шкендија – Борец (Марјан Младеновски)

Вардар – Ренова ( Марјан Гоцевски )