Лекарот на Пари Сен-Жермен изрази загриженост до раководството на клубот за состојбата на играчот од средниот ред Анхел Ди Марија.

Триесет и двегодишниот Аргентинец страда од несоница и доживува периоди на депресија, објави „ГФФН“ повикувајќи се на „Ле Парисиен“.

Веројатна причина за ваквата состојба на Ди Марија е предвременото прекинување на сезоната во Лига 1, по што ПСЖ беше признат за шампион, додека последните натпревари се играа во март.

Според изворот, сопругата на Ди Марија им кажала на роднините дека нејзиниот сопруг се однесува како зомби.