Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ беше еден од најдобрите играчи на Хувентуд во победата над Уникс Казан од 91:91 по едно продолжение во Еврокупот.

Димитријевиќ мечот го заврши со 17 поени иако не реализираше ниту еден од шесте обиди од линијата за три поени.

Хувентут со петата побдеа во низа по пет мола остана на првото место на табелата во групата А.