Младинскиот репрезентативец на Шпанија, член на Динамо Загреб, Даниел Олмо е во преговори со Баерн Минхен, тврди „Трансфермаркт“.

Оваа информација ја потврдија повеќе различни извори кои тврдат дека Баерн понудил сума од 30. милиони евра на Динамо Загреб за потписот на Олмо.

Шпанецот во Динамо дојде од Барселона во 2014 година букавлано бесплатно, сега славниот клуб од Хрватска е на слатки маки, има понуди од сите страни за младинскиот репрезентативец на Шпанија кој блесна на последното Европско првенство за играчи до 21 година во Италија.