Џанлуиџи Донарума е пред враќање во Италија, тој не е среќен во ПСЖ, сака да се врати „дома“, ама не во Милан, за него е заинтересиран Јувентус.

Голманот на репрезентацијата на Италија, е една сезона во ПСЖ, но наводно најавил дека сака да се врати во Серија А, тој е резерва кај „светците“, Маурицио Покетино му дава предност на Кејлор Навас.

Следна дестинација за Донарума би можело да биде Јувентус, и претходно „старата дама“ имаше симпатии кон репрезентативецот на Италија, па сега се шпекулира дека може да дојде во Торино.