Реал Мадрид, воден од Карло Анчелоти од оваа сезона, и оваа сезона не смета на услугите на српскиот репрезентативец Лука Јовиќ.

Агентот на младиот фудбалер Фали Рамадани во голема мера бара нова средина каде што ќе постигнуваше поголема минутажа на теренот и, како во најдобрите денови, ќе ги затресе мрежите на ривалите. Само пред неколку дена се појави информација дека Италијански великани од модниот град Интер и Милано го посакувале Јовиќ, сепак, угледниот весник „Газета дело спорт“ излезе со најновите информации.

Имено, споменатиот весник известува дека Јовиќ е мета на Сампдорија и Џенова. Тие два клуба му гарантираат на Фалија Рамадани минутажа за Србинот.

Останува да се види дали луѓето од Џенова можат да  си ја дозволат платата на Јовиќ, бидејќи е познато дека  годишно заработува 10 милиони евра бруто на „Сантијаго Бернабеу“.

Надалеку е познато дека „кралскиот клуб“ претпочита да го продаде Лука Јовиќ и да заработи околу 20 милиони евра барем ова лето.

Да потсетиме, Српскиот напаѓач пристигна во Мадрид од Ајнтрахт за неверојатни 60 милиони евра.