Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас дебитираше во дресот на Наполи на пријателскиот меч против Кремонезе.

Тренерот на Наполи Карло Анчелоти го пушти во игра нашиот репрезентативец во 69. минута и влезе во игра наместо повредениот Малкут.

Натпреварот помеѓу Наполи и Кремонезе заврши со 3-3.