Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас се очекува да биде дел од почетниот состав на Наполи викендов во дербито со Јувентус во Серија А.

Во составот на Старата Дама ќе недостига Киеза кој е повреден а од првата минута се очекува да добие шанса Локатели.

Горан Пандев ќе биде на клупата на Џенова за гостувањето кај Каљари.