Карло Анчелоти повеќе не е тренер на Наполи, македонскиот репрезентативец со емотивна порака кон својот пораншен тренер кој му даде одлична шанса да се докаже.

„Мистер, благодарам за се што направи за мене, ми беше задоволство да работам со тебе, ти посакувам се најдобро во кариерата“ – порача Емас.