Македонските репрезентативци, Елиф Елмас, Аријан Адеми и Стефан Ристовски вечерва ги очекуваат првите предизвици во Лига Европа на УЕФА.

Елиф Елмас со Наполи гостува кај Лестер од 21 часот во натпревар од групата Ц каде се и Легија и Спартак Москва.

За овој натпревар, Елмас повторно се очекува да биде стартер во тимот на Спалети.

Стефан Ристовски и Аријан Адеми со Динамо Загреб го дочекуваат Вест Хем. Во групата Х се уште е и Генк и Рапид Виена.

Сите натпревари од 1 коло од денешната понуда во Лига Европа на УЕФА: