Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас беше стартер за Наполи на мечот со Олимпик Марсеј на „Велодром“ и играше во првите 45 минути од средбата.

Елмас беше заменет со голема група на играчи, вкупно шест на стартот од вториот дел при резултат 1-0 за Наполи со голот на Мертенс во 39 минута.

За прв пат откако е во Наполи, Еламс доби шанса во почетниот состав на тимот од Неапол.