Наполи триумфираше над Баерн Минхен во контролниот натпревар со 3:0 на кој Елиф Елмас го одигра целиот меч за составот на Спалети.

Македонскиот репрезентативец е мотивиран во пресрет на новата сезона во која очекува посериозна улога во составот на Наполи.

По победата на неговиот Инстаграм профил Елмас порача: Се работи уште понапорно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elif Elmas (@elifelmas24)