Унаи Емери се соочува со силен притисок од страна на навивачите на Арсенал кои протестираат пред мечот со Ајнтрахт во Лондон, средба од Европа лигата.

Арсенал со првото место во групата го обезбеди настапот во следната рунда на ЕЛ, натпреварот со Ајнтрах нема значење за клубот од Лондон.

Навивачите на „топџиите“ се незадоволно од резултатите не екипата, тренерот Емери е под постојан притисок, така е и пред средбата со Ајнтрахт која започнува од 21 часот.

Емери го соопшти составот за мечот со тимот од Германија, во почетниот тим се враќа Џака откако имаше недоразбирања со навивачите пред еден месец.