Англискиот фудбалски тим Арсенал ќе мора да направи големи работи ова лето на пазарот со цел да може да се носи со најсилните англиски екипи.

Последен во низа кој тимот оф Лондон го бара е Набил Фекир на кого следната година му истекува договорот со францускиот Лион.

Французите се подготвени да го продадат за 50 милиони евра, наводно Ливерпул е прв фаворит за неговиот потпис.

Тренерот на Арсенал  Унаи Емери се закани со заминување ако клубот го продаде најдобриот фудбалер од минатата сезона Обамејанг.

Манчестер Јунајтед е подготвен да понуди 70 милиони фунти. но Емери смета дека со продажбата на овој играч би добил сериозен удар за амбициите на клубот.