Македонскиот репрезентативец, Енис Барди се најде на списокот на играчи кои че конкурираат за првиот тим на Леванте за реваншот од полуфиналето во „Копа Дел Реј“.

Леванте брани 1:1 (гол во гости) на домашен терен против екипата која верува во пласман во финалето.

Барди се повртеди пред повеќе од една недела и мораше да паузира од тренинзи, но откако се рехабилитирал, се очекува да добие шанса за дуелот со Билбао.

Во финалето пласман веќе обезбеди Барселона по победата во реваншот по продолженијата прптив Севиља од 3:0.