Данскиот репрезенативец, Кристијан Ерикесен во следната сезона дефинитивно ќе го гледаме водруг клуб.

Ова доаѓа по најновото одбивање на продолжување на договорот со Тотенхем непосредно по амгажманот на Мурињо како наследник на Покетињо.

Ериксен бил дециден, ништо нема да го предомисли за тој да остане во Лондон. За Ерикесен интерес има од повеќе тимови од Европа а фаворит за неговиот потпис е Реал Мадрид.