Два неверојатни резултати ни понудија вчерашните осминафинални средби во Лигата на шампионите.

Победата на Лајпциг против Тотенхем среде Лондон и високата победа на Аталанта против Валенсија, секако не беа најочекуваните резултати.

Од морето добри потези на вчерашните две средби, УЕФА за најдобар го прогласи додавањето на Јосип Иличиќ од Аталанта.