Елиф Елмас денеска треба да ги мине лекарските прегледи во Италија, да потпише договор со Наполи, кариерата македонскиот „дијамант“ ја продолжува во калчото.

Фенербахче на Елмас му посака многу успех во новата средина со објава на твитер.