Фудбалерот на Фиорентина Душан Влаховиќ ја игра серозната на кариерата и тоа стана причина тој да стане една ѕвездите на преодниот рок летово во Италија. Медиумите пишуваат дека за Влаховиќ се заинтересирани и два фудалски великани во Италија.

Фиорентина би сакала секако да го задржи Влаховиќ во своите редови, но заеднички јазик засега со неговите агенти не наоѓа.

Како што се наведува, Златан Ибрахимовиќ наводно инсистирал неговиот тим да се појача со Србинот, а Милан веќе ги правел првите чекори, но сепак се уште се далеку од конечен догово. Како што пишуваат италијанските медиуми во трката се приклучува и Милан.

Тиаго Питно веќе имал разговори со агентите на Влаховиќ, но тука се прашува и Фиоренитна. Тие пак велат ништо под 40 милиони евра.

Покрај тоа, медиумите пишуваат дека Фиорентина ја одбиле понудата од Лајпциг, кој понудил 25 милиони евра, што значи дека нема да биде лесно да се преговара со Виола за овој трансфер.