Македонскиот второлигаш, ФК Осогово уште еднаш ги насмеа неговите фанови со последната објава на социјалните мрежи.

„А таман го средивме за сеидба и оп, пристигна веста дека и во следната сезона остануваме во Втората лига Исток “ – велат од ФК Осогово.