Осогово викендов ја запиша првата победа во Втората лига, триумф над Победа од Прилеп со 1-0 со голот на Ацо Стојков, поранешен играч на „црвено-црните“.

Вардар на твитер напиша:

„Локомотивата тргна и сега нема запирање“