Македонскиот фудбалски вицешампион, Вардар од сабота ќе го одржи првиот тренинг за кога е закажана и прозивката на Александат Васовски за старт на подготовките за новата сезона.

Подготовките од сабота до 17 јули ќе тренира во Хиподром по што ќе замине во Рогашка Слатина во Словенија. Таму црвено-црните ќе останат од 2 август, перидод во кој се планирани и неколку контролни натпревари.

„Во следните неколку дена ќе следуваат дополнителни информации за текот на подготовките, како и за противниците за контролните мечеви кои ќе бидат одиграни во Словенија.“ – информираат од РК Вардар.

Потсетуваме, најтрофејниот фудбалски клуб од земјава ова лето нема да игра во квалификациите од натпреварувањата под знакот на УЕФА.