Македонските фудбалски репрезентативци, Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо Загреб во осминафиналето од Лига Европа ќе играат против Тотенхем, Динамо Загреб ќе биде домаќин на првиот натпревар. Ова го донесе денешната ждрепка во Нион.

Манчестер Јунајтед и Милан ќе се борат меѓусебно за пласман во четвртфиналето, првиот дуел на гигантите од Европа ќе се игра на „Олд Трафорд“ на 11 март.

Ова се осминафиналните двојки:

Осминафиналните натпревари во Лига Европа се закажани за 11 и за 18 март.