Светскиот спортски бренд, Адидас заедно со Хјуманрејс изготвија нови тренинг дресови на повеќе познати клубови од Европа.

Дизајнот е на Фарел Вилиамс а се базира на дресовите кои Манчестер Јунајтед, Арсенал, Баерн Минхен, Реал Мадрид и Јувентус ги носеле од 1990 до 1992 година.

Дресовите веќе се во продажба, а прв кој ги ќе промовира е тимот од Манчестер пред дербито со Челси.