Навивачите на Манчестер Јунајтед се во неверување од изгледот на третиот дрес за следната натпреварувачка сезона.

Според објавата на „Фути Хедлајнс“, момците од „Олд Трафорд“ во следната година ќе ги гледаме во црно-бела комбинација која не наиде на одобрување од фаоновите на Јунајтед.