Академија Пандев има сериозни амбиции во новата сезона, доведе многу засилувања, последното е од Србија, станува збор за Милан Томиќ го засилува средниот ред.

Милан Томиќ има само 20 години, доаѓа од екипата на Црвена Звезда и стави потпис на двегодишен договор со Академија Пандев.

Томиќ ги има поминато младинските категории на Црвена Звезда, а има настапувано и во сениорска конкуренција како позајмен фудбалер во екипите на Графичар и Звездара.

Милан Томиќ го засилува средниот ред на Академија Пандев. 20-годишниот фудбалер доаѓа од екипата на Црвена Звезда и…

Gepostet von ФК Академија Пандев am Samstag, 1. August 2020