Јувентус го победи Ференцеварош со 2-1, голови на Роналдо и Мората, за гостите од Унгарија во листата на стрелците се запиша Албанецот Мирто.

Мирто го прослави постигнувањето на голот во стилот на Роналдо, има 25 години, во август оваа година потпишува со Ференцварош.

Негов идол е  Роналдо, кога постигна гол против Јувентус на вчерашниот меч, прослави во стилот на Португалецот, за некого смешно, за некого симпатично.