Лидс го пречекува Нотингем Форест во воведниот натпревар од второто коло во англиската Чемпионшил лига.

Нашиот репрезентативец, Алијоски остана на клупата кај домаќините па шансата ќе ја чека најверојатно во второто полувреме.

Алијоски во минатото коло на гостувањето кај Бристол влезе во игра во 79. минута а Лидс победи со 3:1.