Езџан Алиоски го пропушти денешниот тренинг на стадионот „Полонија“, тој ќе биде подготвен за средбата со Полска в недела на Националниот стадион во Варшава.

Играчот на Лидс Јунајтед покрај тоа што е проверено добар фудбалер, покажа талент и за фотографија.