Манчестер Јунајтед го објави возниот ред на јулските пријателските мечеви пред почетокот на сезоната во Премиерлигата. Јунајтед ќе одигра пет меча еден против Алиоски.

Езџан Алиоски и Лидс  ќе се сретнат  со Манчестер Јунајтед на 17. јули, три дена подоцна ќе одигра меч со Интер , подоцна со Тотенхем…