Езџан Алиоски и Лидс Јунајтед го пречекуваат Ливерпул вечерва од 21 часот, средба од  32 рунда во Премиерлигата.

Ливерпул е фаворит на средбата на која од првата минута мечот за Лидс ќе го започне македонскиот репрезентативец Алиоски.