Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас одново е дел од старниот состав на Наполи по пауза од четири натпревари. Анчелоти се одлучи за посериозна ротација а на клупата ги остави Мертенс и Лјоренте.

Што се однесува до почетниот состав на Милан за денешниот дуел изненадување е тоа што во почетната единаесетка е Круниќ а шанса добива и Бонавентура.